21. 3. – svetovni dan Downovega sindroma

21. 3. – svetovni dan Downovega sindroma

Leta 2007 so organizacije, ki se posvečajo vzgoji in izobraževanu, življenju in delu ljudi z downovim sindromom 21. marec razglasile za svetovni dan downovega sindroma. Datum simbolno opozarja na družbeni položaj ljudi s kromosomsko posebnostjo, saj je za downov sindrom značilen tretji kromosom na 21. paru kromosomov človeške celice.

 

Prazniku oseb z downovim sindromom, so se pridružili tudi v Zavodu Janeza Levca in na OVI Jarše pripravili razstavo fotografij. Fotografije sta posneli učiteljici Tanja Šoštarič Tasič in Irena Roblek.

Portretiranci nas nagovarjajo s svojo zgodbo, ki je kljub enakemu sindromu za vsakega posameznika različna.

Vabljeni k ogledu!

Več o svetovnem dnevu downovega sindroma si lahko ogledate na spletnih straneh Društva za downov sindrom Zveze Sožitje