LOKALNO PROSTOVOLJSTVO

Prostovoljci so čez celo leto dobrodošli v naši organizaciji. Društvo tekom leta sodeluje z več kot 20 rednimi prostovoljci različnih starosti, profilov in znanja. V času festivala Igraj se z mano pa ta številka močno naraste. Občasno se nam pridružujejo tudi številni dijaki in študenti na praksi. Prav vsem pa je skupna srčnost, predanost, odgovornost, zanesljivost in veselje do dela z otroci, mladostniki in odraslimi s posebnimi potrebami.

Društvo se zaveda pomena prostovoljstva in vzajemne koristi in zato kontinuirano skrbi za svoje prostovoljce, tako v formalnih kot neformalnih oblikah. Prostovoljci našega društva imajo mentorja (oz. več njih, odvisno od področja dela) in koordinatorja.

Prostovoljstvo je zelo pomebno za skupnost:

• polepša življenja vseh nas
  • krepi prave človeške vrednote
  • vključuje vse ljudi
  • prispeva k osebni in strokovni rasti posameznika
  • širi ljubezen

Kaj prostovoljci delajo pri nas:

• Specialni telovaj – telovadba
  • Počitniško varstvo otrok
  • Športni vikendi – izleti v naravo
  • Socialna vključenost – delo za mlade odrasle in odrasle
  • Mednarodno festivalsko leto (Igraj se z mano, Bodi športnik, Bodi umetnik)
  • Družabništvo – druženje z otroci s posebnimi potrebami
  • Popodansko varstvo otrok
  • Rojstnodnevne zabave
  • Sodelovanje pri pripravi in izvedbi nacionalnih (MOL, MJU, MZ..) in mednarodnih projektov (Erasmus+, ESE)

Če želiš pomagati, se kaj novega naučiti, se zabavati – se prijavi!

Koordinatorka prostovoljcev je Marja Medved, marja.medved.dki@gmail.com oz. 041 547 000

V ekipi razvoja prostovoljstva ji pomagata Natalia Lončar (051 376 336) in Anja Kraševec (031 870 223).

Program prostovoljstva je tesno povezan s projektom 101% prostovoljec, ki ga sofinancira Mestna občina Ljubljana.