Volilna pravica ni kaprica

Naše društvo je v projektu z Zvezo Sonček in Zavodom Risa, z naslovom “Volilna pravica ni kaprica”, ki ga izvajamo v okviru programa Državljani, enakost, pravice in vrednote (Citizens, Eqality, Rights, Values) – CERV. Kot že naslov nakazuje, je njegov namen uresničevanje volilne pravice za vse pozameznike, ne glede na invalidnost. Dejstvo je namreč, da število oseb, ki jim je bila volilna pravica v Sloveniji odvzeta, narašča in jih je bilo tako januarja letos že 3.505.

Naše društvo bo s partnerjema tako glavni organizator zborovanja, ki bo potekalo na prvi dan mednarodnega inkluzivnega festivala IGRAJ SE Z MANO in sicer v ponedeljek, 29. maja 2023. Na zborovanju pred slovenskim parlamentom želimo simbolično pokazati, da si želimo živeti v demokratični državi.

Zborovanju bodo sledile tudi ostale aktivnosti projekta: usposabljanja, gradiva v lahkem branju ter ozaveščanje o tematiki.

Podrobneje o projektu boste našli tudi v članku aprilske revije Zveze Sonček. Se vidimo na zborovanju!