[Gibanje in zdrava prehrana] Domača breskova marmelada

Po pogovoru z udeleženci projekta Gibanje in zdrava prehrana smo kaj hitro ugotovili, kaj se najpogosteje znajde na seznamu njihovih priljubljenih jedi. Morda uganete tudi vi? Začne se na črko P, beseda pa se rima na ‘pločevinke’. Seveda, to so palačinke! 😉

Toda, ko smo jih povprašali, s čim si jih največkrat privoščijo, je bil odgovor običajno isti – lešnikov namaz. Zato se je porodila ideja, da bi sami pripravili domačo marmelado z manj sladkorja. In tako smo šli v akcijo! Končni rezultat je odprtih ust pustil celo največje sladokusce.

Breskovo marmelado smo si tokrat privoščili s palačinkami iz pirine moke.

Projekt je sofinanciran iz strani MOL.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *