Zaključek solidarnostnega projekta “Ko delam sem vključen”

Konec avgusta smo uspešno zaključili solidarnostni projekt, ki je potekal od januarja 2021. Vanj so bili vključeni mladi z manj priložnostmi oz. posebnimi potrebami, ki so sicer tudi uporabniki storitev v našem Društvu. Glavne teme solidarnostnega projekta so bile nova raba starih predmetov, ustvarjanje z raznimi materiali ter spoznavanje različnih trajnostnih oz. alternativnih načinov življenja, ki so bolj prijazni naravi. Cilj projekta je bil tudi urejanje novih prostorov po trajnostnih principih, ki bodo v prihodnje služili različnim ciljnim skupinam znotraj Društva ter izven in bodo hkrati omogočili srečevanje in sodelovanje ljudi iz lokalne skupnosti. Naša zadnja aktivnost v projektu je bil obisk slovenske obale, kjer smo se z ladjico zapeljali od Pirana do Sečovelj ter skupaj z ribičem pripravili ribji piknik. Kasneje smo si ogledali še Krajinski park Sečoveljske soline in ugotavljali kakšni so tradicionalni načini pridelave morske soli. Na koncu dneva smo si privoščili še kopanje v morju, v katerem so vsi udeleženci zelo uživali. 
Solidarnostni projekt je bil sofinanciran iz programa Evropska solidarnostna enota.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *