ZAKLJUČNI DOGODEK PROGRAMA SPECIALNI ZDRAVKO

Društvo za kulturo inkluzije v petek 23.9.2022 ob 11.45 organiziramo zaključni dogodek Programa Specialni Zdravko. Dogodek se bo odvijal v Športnem centru Triglav Ljubljani, na Vodovodni cesti 25.

Program Specialni Zdravko od leta 2020 v Društvu za kulturo inkluzije izvajamo skupaj s Centrom Janeza Levca Ljubljana in Biotehniškim izobraževalnim centrom Ljubljana. Zdaj smo prešli v zaključno fazo, saj se program zaključi konec leta 2022. Program sofinancira Ministrstvo za zdravje Republike Slovenije in je del izvajanja Nacionalnega programa o prehrani in telesni dejavnosti za zdravje 2015 – 2025 Dober tek Slovenija. S programom želimo izboljšati zdravje oseb s posebnimi potrebami, predvsem otrok in mladostnikov z motnjo v duševnem razvoju. Te osebe predstavljajo 3% celotnega prebivalstva Slovenije. Otroci in mladostniki z motnjo v duševnem razvoju so zaradi slabih življenjskih navad in zmanjšanih intelektualnih sposobnosti nagnjeni k slabim prehranjevalnim navadam in telesni neaktivnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *