[BOLŠ-JAK] Odsluženim kozarcem lahko namenite novo življenje!

Kaj storiti z odsluženim kozarcem od, na primer, marmelade? Lahko ga nesete v ekološki otok, s čimer poskrbite za njegovo ponovno uporabo, če pa je v vas vsaj malo ustvarjalne žilice, se lahko lotite tudi predelave v nekaj lepega ter tudi uporabnega.

Tokrat smo z udeleženci projekta Bolš-jak, finančno podprtega tudi iz strani Mestne občine Ljubljana, kozarce okraševali s t.i. servietno tehniko.

Za to potrebujemo naslednje materiale:

  • Odslužen kozarec za vlaganje/steklenica
  • Prtički z različnimi motivi
  • Lepilo na vodni osnovi (na primer Mekol)
  • Čopič

In kako naprej?

Kozarec, ki ga bomo okrasili, najprej dobro očistimo. Nato vzamemo prtiček in ga razslojimo. To pomeni, da v poštev pride le zgornja plast, ki ima tudi motiv. Očiščen kozarec potem namažemo s tanko plastjo lepila, nanj pa previdno nalepimo prtiček. Tega lahko za lepši izgled poravnamo tudi s prsti. Čez prtiček nato še enkrat namažemo lepilo. Potem počakamo, da se le-to posuši in naš izdelek je gotov. Čisto preprosto, kajne? 😉

Pozor: izdelka ne smete oprati pod vodo, lahko pa ga obrišete z vlažno krpo.

Projekt Bolš-Jak je namenjen ponovni uporabi materialov in je sofinanciran iz strani Mestne občine Ljubljana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *